Parapety

U nových výplní otvorů a při výměně oken řešíme také parapetní desky – vnější (exteriérové) a vnitřní (interiérové). Mezi nejpoužívanější materiály patří vodovzdorná dřevotříska nebo masivní dřevo či plast. Mezi nejpoužívanější materiál pro exteriérové parapety patří hliníkový plech, popřípadě ocelový pozinkovaný plech.

Vnitřní parapety

Vnitřní plastové parapety FAS jsou krásným doplňkem okna. Jsou tvořeny robustními a stabilními profily s dutou komůrkovou konstrukcí. Dlouhá životnost, tepelná odolnost do 120 °C a vysoká odolnost proti oděru, vodě, skvrnám z potravin, UV záření i detergentům je zaručena kvalitní povrchovou úpravou z melaminové-pryskyřicové fólie. Vnitřní parapety dodáváme s laminovaným či renolitovým povrchem od 155 mm do 600 mm.

Vnitřní parapety

Venkovní parapety

Jsou plně funkční součástí okna a především dokonalou ochranou fasády před zatékáním. Při výběru venkovních parapetů se necháváme vést barvou a vzhledem fasády.

Venkovní parapety FAS se kromě luxusního vzhledu vyznačují také vysokou odolností proti nepříznivému počasí, UV záření i mechanickému poškození. Silnostěnné hliníkové parapety jsou jedním z nejkvalitnějších typů, které na trhu najdete.

Hlavním úkolem vnějších parapetů je ochránit omítku vašeho domu a zabránit zatékání vody. Parapety dodáváme v základních barvách (bílá, stříbrná, střední a tmavý bronz, tmavě a světle hnědá). Navíc je lze nastříkat libovolnou barvou dle vzorníku RAL. Také údržba těchto vnějších parapetů je velice jednoduchá.

Venkovní parapety

Naše realizace